5G TECHRITORY KONFERENCĒ BMW DALĀS AR VIEDO PILSĒTU TEHNOLOĢIJU SASNIEGUMIEM

Lai Eiropā samazinātu CO2 emisijas par 50 % līdz 2030. gadam, kā arī lai uzlabotu dzīves kvalitāti pilsētās, ir ne tikai jāuzlabo transporta nozares produktu būtība, bet arī jāsekmē ilgtspējīgas mobilitātes risinājumu pieņemšana un jāveido tai atbilstoša infrastruktūra. Tās pamatā ir mūsdienīgas tehnoloģijas, kas savā starpā mijiedarbojas reālajā laikā, sniedzot būtisku informāciju satiksmes dalībniekiem lietotājiem. Lai dalītos inovācijās ar 5G tehnoloģiju integrāciju no automobiļu ražotāja puses, BMW Group divu dienu garumā dalījās ar savu pieredzi Eiropas vadošajā 5G ekosistēmas forumā 5G Techritory, kas norisinājās šī gada 29. un 30. novembrī.

Pilsētas aizņem aptuveni 2 % no Zemes virsmas, taču tajās dzīvo aptuveni 60 % pasaules iedzīvotāju, tādējādi radot vairāk nekā 70 % no pasaules siltumnīcefekta gāzu emisijām. Mūsdienu straujais dzīves ritms ir ieviesis ievērojamas pārmaiņas mobilitātes jomā, kas būtiski ietekmē pilsētas raksturu un tās iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Tieši tāpēc pilsētas ir īstā vieta, kur veicināt ilgtspējīgu mobilitāti.

Ilgtspējīga mobilitāte
BMW Group risinājumi

“BMW Group ir apņēmies rast risinājumus, lai radītu ilgtspējīgu nākotni ikvienam. Tāpēc mēs sadarbojamies ar pilsētām, lai izstrādātu mobilitātes iniciatīvas, kas veicina ilgtspējīgu mobilitātes pārveidi un labāku dzīves kvalitāti. Mērķis ir apzināt veidus, kā pilsētas var apmierināt savu iedzīvotāju mobilitātes vajadzības, vienlaikus sasniedzot savus ilgtspējības mērķus. Rezultātā mēs varam sniegt pamatotus ieteikumus ilgtspējīgas mobilitātes risinājumiem pilsētās un novērtēt to īstenošanas iespējas. Mēs arī testējam risinājumus un izstrādājam attiecīgās funkcijas, ideālā gadījumā sērijveida ražošanā un mērogā, lai tās būtu pieejamas visiem klientiem,” skaidro BMW Group korporatīvās stratēģijas, pilsētas mobilitātes nodaļas vadītāja Monika Dernai.

“Mobility Data Space vīzija ir ilgtspējīga un pieejama transporta un satiksmes sinerģija gan pilsētās, gan reģionos. Mēs vēlamies, lai pārvietošanās uz darbu, ceļojumi, ciemošanās pie draugiem un ģimenēm, iepirkšanās tirdzniecības centros, kā arī preču un sūtījumu piegāde būtu vieglāka, drošāka, ātrāka, uzticamāka, pieejamāka, nediskriminējoša un tajā pašā laikā – videi un klimatam draudzīgāka,” stāsta Andreass Heindls (Andreas Heindl), Mobility Data Space mobilitātes nodaļas projektu vadītājs – organizācija, kurā kopā apvienojušies vairāk kā 200 Vācijas Federācijas dažādu sektoru pārstāvji, lai attīstītu urbānāku mobilitāti Vācijas Federatīvajā Republikā.

“Arī Latvijas lielākās pilsētas, it sevišķi Rīga, regulāri saskaras ar pārslogotās satiksmes radītajām sekām. Vēsturiskām pilsētām šis ir īpaši liels izaicinājums, jo veicot dažādus infrastruktūras uzlabojumus, lai veicinātu urbānāku mobilitāti, ir jārēķinās ar vēsturisko ēku saglabāšanu un dzīvojamo rajonu iemītnieku labsajūtu. Kā auto nozares pārstāvis Latvijā, apzināmies mūsu ietekmi šī jautājuma uzlabošanā, tāpēc mūsu mērķis ir atbalstīt ilgtspējīgu risinājumu ieviešanu, lai veicinātu zaļāku pilsētas centru attīstību un mazinātu trokšņu un CO2 emisiju radīto kaitīgo ietekmi uz vidi un dzīves kvalitāti,” norāda Inchcape Latvia vadītāja Diāna Šafīra.

Mobility Data Space ilgspējība
BMW Group sadarbības

BMW Group jau gadiem ilgi sadarbojas ar Losandželosas, Pekinas, Roterdamas un Minhenes pilsētām, izstrādājot ilgtspējīgāku pilsētu koncepcijas un risinājumus. Šo pilsētu straujās izaugsmes dēļ, iedzīvotāji ir pakļauti arvien blīvākām satiksmes un apdzīvotajām zonām, kā rezultātā veidojas pārslogota infrastruktūra, sastrēgumi un gaisa piesārņojums.


Identificējot šo pilsētu regulāros ikdienas izaicinājumus, BMW Group izstrādā izmēģinājuma projektus, lai padarītu pilsētas satiksmi drošāku, digitāli savienotāku un ilgtspējīgāku. Katra pilsēta ir kā dzīvs organisms, kas ir unikāls savā veidā, tāpēc uzņēmums palīdz izstrādāt individuālus plānus, kas ir orientēti uz katras pilsētas un tās iedzīvotāju dominējošajiem apstākļiem un vajadzībām. Dalība šajos pilotprojektos ļauj mācīties un novērtēt rezultātus, tādējādi īstenojot individuālus risinājumus un paplašinot tos, lai izmantotu citās pasaules pilsētās un reģionos ar līdzīgiem apstākļiem.

Image to show when loading process