Ceturtdien, 8. jūnijā, oficiālā BMW pārstāvja Latvijā “Inchcape Motors Latvia” salonā svinīgi tika atklāta gleznotāja, viena no mūsdienu izcilākā Latvijas plenērista un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova personāldarbu izstāde. 

BMW autosalonā aplūkojami kopumā pieci gleznotāja darbi, kas atspoguļo skaistāko, krāšņāko un gleznaināko vietu ainavas Francijā, Itālijā un ASV. Izstādē izvietotie mākslas darbi tapuši laika posmā no 2011. līdz 2022. gadam.

Aleksejs Naumovs ainavu glezniecībā darbojas teju 45 gadus, un savas radošās darbības laikā mākslinieks veidojis gleznu sērijas, kurās attēlotā darbība norisinās dažādās Eiropas un pasaules pilsētās. Viņa pieeja ainavu attēlošanā sniedzas tālāk par pasīvu apkārtējās pasaules atspoguļojumu. Mākslinieks savos darbos parāda nevis vispārinātu un visiem ierastu ainavas skatu, bet atklāj savu personīgo skatījumu uz konkrēto vietu un mirkli. 

BMW autosalonā aplūkojami pieci gleznotāja darbi
Māksliniekam gleznas top uz vietas dabā

Sākotnēji mākslinieks savas glezniecības spējas attīstījis Latvijas Mākslas akadēmijā, kur absolvējis Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā un radošo aspirantūru profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā. Pēc tam turpinājis pilnveidoties, studējot glezniecību Parīzē.

Māksliniekam iegrimstot konkrētās vietas un mirkļa būtībā, gleznas top uz vietas dabā – katrs mākslas darbs no sākuma līdz pašām beigām tiek radīts atrodoties konkrētajā vietā. 

Jau gandrīz piecdesmit gadus BMW grupa mākslu atzīst par vienu no zīmola stūrakmeņiem. Šo gadu laikā zīmols realizējis vairāk nekā simts kultūras partnerības visā pasaulē modernās un laikmetīgās mākslas, džeza un klasiskās mūzikas, arhitektūras, kā arī dizaina jomā.

Gandrīz piecdesmit gadus BMW grupa mākslu atzīst par vienu no zīmola stūrakmeņiem
SIA “Inchcape Motors Latvia” valdes locekle Diāna Šafīra izsakās

“Neierobežota radošā potenciāla brīvība ir ārkārtīgi svarīga jebkuram māksliniekam, tāpēc saprotam, cik nozīmīgs ir kultūras un mākslas iniciatīvu atbalsts. BMW tā nav tikai materiālā veicināšana un atbalsts – tas ir dialogs ar mākslas pasauli, kurā mēs klausāmies un mācāmies. Mums ir svarīgs tieši šāds mākslas atbalsta formāts, lai veicinātu ilgtspējīgu sadarbību un zināšanu apmaiņu. Ar lepnumu varam teikt, ka, šoreiz atbalstot Alekseja Naumova izcilās gleznotāja spējas un talantu, mēs turpinām šo globālo iniciatīvu Latvijā, iesaistot mākslas norisēs arī mūsu klientus. Mēs veidojam dialogu ar mākslinieku un nododam šo vērtīgo un radošo pieredzi tālāk mūsu klientiem un sadarbības partneriem, cerībā un pārliecībā, ka tas palīdzēs un mudinās sasniegt jaunas radošās virsotnes,” saka SIA “Inchcape Motors Latvia” valdes locekle Diāna Šafīra.

Izstāde apskatāma ikvienam interesentam bez maksas no jūnija līdz oktobrim BMW autosalonā, Dārzciema ielā 64A, Rīgā.

Izstāde atvērta apskatei salona darba laikā. Informācija par aktuālo salona darba laiku atrodama BMW Latvija Facebook lapā.

Image to show when loading process