BMW IZZIŅO JAUNOS 3. SĒRIJAS SEDAN UN TOURING AUTOMOBIĻUS

Jaunie BMW 3. sērijas Sedan un Touring modeļi ir papildināti ar priekšējās un aizmugurējās daļas dizaina uzlabojumiem, kas izceļ automobiļu sportiskās detaļas. Tāpat jaunie modeļi ir aprīkoti ar BMW operētājsistēmu 8, tostarp BMW izliekto ekrānu, kā arī visas dzinēju komplektācijas ir standarta aprīkojumā ar astoņu pakāpju Steptronic pārnesumkārbu, pārslēgšanas lāpstiņām uz stūres rata un jauna dizaina pārslēgšanas sviru.

Augstas efektivitātes iekšdedzes dzinēji ar BMW TwinPower Turbo tehnoloģiju un elektrifikācija ar hibrīddzinēju un 48 V vieglo hibrīddzinēju tehnoloģiju nodrošina līdzsvaru starp braukšanas prieku un degvielas ekonomiju. Jauno BMW 3. sērijas sedanu var pasūtīt trīs hibrīda variantos, bet jauno BMW 3. sērijas Touring – četros. Turklāt gan Sedan, gan Touring modeļiem tiek piedāvātas četras benzīna un četras dīzeļdzinēja komplektācijas ar četriem vai sešiem cilindriem. Šajā piedāvājumā ietilpst četru cilindru benzīna agregāts ar cilindros integrētu izplūdes kolektoru un modernizētu turbokompresora sistēmu, lai optimizētu jaudas padevi. BMW 3. sērijas modeļu jaudas diapazons ir no 110 kW/150 ZS līdz 275 kW/374 ZS. 

Visi jaunā BMW 3. sērijas dzinēji standarta aprīkojumā ir ar astoņu pakāpju Steptronic pārnesumkārbu. Pēc izvēles ir pieejama astoņu pakāpju Steptronic Sport pārnesumkārba, kas izceļas ar īpaši asu pārslēgšanas dinamiku, nodrošina Launch Control funkciju vilces optimizētam paātrinājumam un Sprint funkciju izteiktiem paātrinājumiem vidējā diapazonā.

Lai jaunā 3. sērijas BMW komfortu un drošību paceltu vēl augstākā līmenī, ir pieejamas vairākas automatizētas braukšanas un automobiļa novietošanas sistēmas. Standarta aprīkojumā ietilpst frontālās sadursmes brīdinājuma sistēma ar bremzēšanas funkciju, kas konstatē tuvumā braucošus velosipēdistus, kā arī citu transportlīdzekļu un gājēju klātbūtni, kruīza kontrole ar bremzēšanas funkciju, ātruma ierobežojuma indikators, manuālā ātruma ierobežojuma palīgsistēma un joslu uzraudzības sistēma ar atgriešanos sākotnējā joslā.

BMW 3.sērijas Sedan un Touring dzinēji
BMW 3.sērijas Sedan un Touring funkcijas

Atjauninātās sērijas modeļi ir ar dinamiskām virsbūves līnijām un lielām gaisa ieplūdes atverēm. Priekšējie lukturi un BMW tipiskais nieru režģis arī ir piedzīvojuši pārmaiņas – LED gaismas lukturi tagad ir šaurāki un izkārtoti apgrieztā L formā, lai atbilstu automobiļu virsbūves uzlabotajam izskatam. Adaptīvie LED lukturi ir pieejami kā papildaprīkojums un ietver pagriezienu rādītājus, neapžilbinošas tālās gaismas un dinamisko lukturu diapazona kontroli ar mainīgu gaismas sadalījumu.

Standarta komplektācijā jaunie BMW 3. sērijas modeļi ir aprīkoti ar M Shadowline moldingiem un sedana modelis – ar 17 collu vieglmetāla sakausējuma diskiem.

M Sporta pakotne 3. sērijas modeļiem piedāvā jaunus dizaina elementus, tostarp BMW nieru režģi ar "bišu šūnu" rakstu, jaunu priekšējo un aizmugurējo dubļusargu dizainu, kā arī jaunus 18 collu M vieglmetāla sakausējuma diskus. Šoreiz M pakotnei ir pieejams arī Pro papildinājums, kas ietver M spīdīgos Shadowline moldingus, M Shadowline gaismu moldingus un M sporta bremžu sistēmu ar sarkaniem bremžu suportiem. 

Zīmolam raksturīgā koncentrēšanās uz autovadītāja ērtību ir iemiesota standarta aprīkojumā iekļautajā BMW izliektajā ekrānā. 12,3 collu informācijas ekrāns aiz stūres rata un 14,9 collu vadības ekrāns apvienojas vienā pilnībā digitālā un augstas izšķirtspējas funkciju pārlūkošanas panelī. Šī modernā salona dizaina pamatā ir progresīva digitalizācija, kas ļauj ievērojami samazināt pogu un vadības ierīču skaitu par labu skārienjūtīgai un balss vadībai.

Automātiskā klimata kontroles sistēma ar trīs zonu regulēšanu ir iekļauta gan jaunā BMW 3. sērijas Sedan, gan jaunā BMW 3. sērijas Touring standarta komplektācijās. Klimata funkcijas tiek vadītas ar balss komandu vai ar pieskārienu, izmantojot vadības ekrānu.

Citi jaunie standarta aprīkojuma papildinājumi ietver automātiski aptumšojošu atpakaļskata spoguli, paplašinātas glabāšanas nodalījumu iespējas un automobiļa novietošanas distances kontroli ar sensoriem priekšā un aizmugurē. Tagad visi modeļi ir aprīkoti arī ar BMW Live Cockpit Plus, ieskaitot BMW Maps navigācijas sistēmu.

Latvijā BMW 3. sērijas modeļi būs pieejami iepriekšpārdošanā no šī gada jūlija. BMW 3. sērijas Sedan būs iespējams iegādāties par standarta komplektācijas ieteicamo mazumtirdzniecības cenu, sākot no 38 200 eiro, un BMW 3. Sērijas Touring – 40 000 eiro.

BMW 3.sērijas Sedan un Touring salons
Image to show when loading process