INCHCAPE BMW UN MINI GATAVI VALSTS ATBALSTAM ELEKTROAUTO UN PHEV HIBRĪDAUTO IEGĀDĒ

Kā vadošais Premium automobiļu segmenta tirgotājs Latvijā Inchcape BMW ir gatavs jaunajam valsts atbalstam elektroauto un ārēji lādējamo (PHEV) hibrīdauto iegādei, klientu izvēlei piedāvājot 4 dažādus BMW un MINI elektroauto un 5 dažādus PHEV hibrīdauto modeļus, kā arī pieejamus mazlietotus elektroauto.

Lai arī informācija par jauno valsts atbalsta programmu bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei publiski jau ir izskanējusi vairākkārt, ir vērts atkārtot tās galvenos nosacījumus. Atbalstam var pieteikties tikai privātpersonas, šīs programmas ietvaros iegādājoties ne vairāk kā vienu elektroauto vai PHEV hibrīdauto. Atbalsta apjoms jauniem elektroauto ir 4500 eiro, savukārt lietotiem elektroauto un jauniem PHEV hibrīdauto tas ir 2250 eiro. Jāatzīmē, ka šis atbalsts pieejams elektroauto, ar kuru pēc ražotāja datiem iespējams nobraukt vairāk nekā 150 km ar vienu uzlādi, savukārt PHEV hibrīdauto ar vienu uzlādi jāspēj nobraukt vismaz 50 km. Vēl viens nosacījums – automašīnas cena bāzes komplektācijā nedrīkst pārsniegt 72 600 eiro (iesk. PVN). Tāpat jāņem vērā, ka atbalsts lietota elektroauto iegādē pieejams vien tad, ja tas Latvijā nav reģistrēts ilgāk par 6 mēnešiem, kā arī tā cena ir vismaz 6655 eiro (iesk. PVN).

Atbalstu iespējams saņemt, ja automašīna tiek pirkta caur oficiāli reģistrētu auto tirgotāju. Lai arī šajā atbalsta saņemšanas procesā ir iesaistīts iesniegums un komunikācija ar Vides investīciju fondu, Inchcape BMW un MINI profesionālie darbinieki pilnībā asistēs šajā procesā, to maksimāli vienkāršojot. Pēc atbalsta saņemšanas apstiprinājuma automobilis jāsaņem īpašumā 30 dienu laikā, tomēr, ņemot vērā situāciju ar piegādēm pasaulē, šo apstiprinājumu un līgumu ir iespējams iesaldēt uz 2 gadiem, nezaudējot piešķirto atbalstu. Jāatzīmē, ka šo 4500 vai 2250 eiro lielo atbalstu iespējams izmantot kā daļu no automašīnas cenas vai kā daļu no līzinga pirmās iemaksas.

Jāņem vērā, ka ar valsts atbalsta programmas iegādāto automašīnu jāveic vismaz 52 000 km, pēc kuru sasniegšanas īpašnieks var to brīvi tirgot vai nodot tirdzniecībā. Ja auto tiek pārdots ātrāk, t.i. nesasniedzot 52 000 km robežu, valsts var prasīt atmaksāt līdz pat 20% no iegādes brīdī sniegtā atbalsta. Sīkāka informācija par šo un citiem nosacījumiem atrodama https://likumi.lv/ta/id/328761.

BMW un MINI atbalsts elekroauto iegādei
Elektroauto priekšrocības

Bez tā, ka pārvietošanās notiek bez izmešiem un videi draudzīgi, elektromobili ikdienā sniedz trīs būtiskas priekšrocības – netiek piemēroti ekspluatācijas un reģistrācijas nodokļi, Rīgas Satiksmes stāvvietas Rīgas centrā ir bez maksas un atļauts izmantot sabiedriskā transporta joslas. Jāatzīmē, ka elektroauto ir ievērojami mazāki ekspluatācijas izdevumi, jo nav nepieciešamas dzinēja un transmisijas apkopes, tāpat arī retāk jāmaina bremžu sistēmas elementi. Un, protams, lādējot automašīnu mājās, tās “degvielas” izdevumi ir daudz mazāki nekā iekšdedzes dzinējiem. PHEV hibrīdauto galvenā priekšrocība ir gan samazinātais degvielas patēriņš, gan arī tas, ka ikdienas distances iespējams veikt tīri elektriskā režīmā.

Inchcape BMW un MINI modeļu klāsts aptver teju pilnīgi visu klašu elektroauto un PHEV hibrīdauto – sākot no dinamiskā MINI Cooper SE, kas ar valsts atbalstu pieejami zem 30 000 eiro, līdz pat augstvērtīgajiem un iespaidīgajiem BMW i4 un BMW iX3. PHEV hibrīdauto piedāvājumā jāizceļ BMW 3. sērija un BMW 5. sērija, kas pieejami gan sedana, gan Touring universāla izpildījumā, tāpat arī klientiem pieejams BMW X2 krosovers. Iegādājoties kādu no BMW un MINI elektroautomobili, dāvanā tiks dota 22 kW Wallbox mājas uzlādes stacija vai papildus 1210 eiro atlaide, savukārt PHEV hibrīdauto gadījumā dāvanā būs 11 kW Wallbox mājas uzlādes stacija vai 560 eiro atlaide.

Image to show when loading process