Jaudīgāki, modernāki un viedāki – jaunie BMW X5 un BMW X6

Ar BMW X5 un BMW X6 detalizētajām dizaina izmaiņām un standarta aprīkojuma papildinājumiem BMW prezentē savu veiksmīgo Sports Activity Vehicle (SAV) un Sports Activity Coupé (SAC) plaši atjauninātās versijas luksusa klases automobiļu segmentā. Piedziņas sistēmu klāstā ir jauni iekšdedzes dzinēji un jaunākās paaudzes plug-in hibrīdsistēma. Svarīga loma ir arī jaunajai automatizētajai braukšanas, automobiļa novietošanas un pilnībā digitālājai iDrive vadības sistēmai ar BMW izliekto ekrānu. 

Jauni dzinēji, lielāka jauda un efektivitāte

Jaunie BMW X5 un BMW X6 modeļi pieejami ar astoņu cilindru benzīna dzinēju, sešu cilindru rindu benzīna dzinēju un sešu cilindru rindu dīzeļdzinēju. Tagad visi dzinēji ir savienoti ar jauno astoņu pakāpju Steptronic Sport pārnesumkārbu ar pārslēgšanas lāpstiņām uz stūres rata. Visām piedziņas vienībām ir 48 V hibrīda tehnoloģija, kuras transmisijā ir integrēts elektromotors, kas rada līdz pat 9 kW/12 ZS jaudu un 200 Nm griezes momentu, palīdzot iekšdedzes dzinējam nodrošināt augstas efektivitātes vienmērīgu un dinamisku braukšanu.

 

Jaunais 4,4 litru V8 benzīna dzinējs ar M TwinPower Turbo tehnoloģiju un šķērsvirziena izplūdes kolektoru dzinējam piešķir 390 kW/530 ZS jaudu un maksimālo griezes momentu 750 Nm (553 ZS). Jaunākā astoņu cilindru dzinēja versija nodrošina gan jaunā BMW X5 M60i xDrive, gan jaunā BMW X6 M60i xDrive piedziņu, un no 0 līdz 100 km/h paātrinājumu sasniedz 4,3 sekundēs.

 

Savukārt 3,0 litru sešu cilindru rindu benzīna dzinējam ir uzlaboti sadegšanas procesi, gāzu apmaiņa, vārstu vadība, kā arī ieplūdes un aizdedzes sistēmas. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem X5 un X6 modeļiem, šie jauninājumi palielina dzinēja maksimālo jaudu par 35 kW/47 ZS, sasniedzot līdz 280 kW/380 ZS, un maksimālo griezes momentu par 70 Nm (52 ZS), sasniedzot līdz 520 Nm (383 ZS).  Ar šo 3,0 litru dzinēju gan BMW X5 xDrive40i, gan BMW X6 xDrive40i modeļi paātrinājumu no 0 līdz 100 km/h sasniedz 5,4 sekundēs.

 

BMW X5 un BMW X6 modeļi pieejami ar astoņu un sešu cilindru rindu benzīna dzinēju un sešu cilindru rindu dīzeļdzinēju.
Sešu cilindru rindu dīzeļdzinējs jaunajos modeļos ir ar uzlabojumiem

Sešu cilindru rindu dīzeļdzinējs jaunajos modeļos ir ar detalizētiem uzlabojumiem. Tagad 3,0 litru agregātam alumīnija elementu vietā ir tērauda virzuļi, optimizēts eļļas atdalīšanas process un jauna tiešās ieplūdes sistēma ar solenoīda vārstu inžektoriem. Jaunais dīzeļdzinējs apvieno spēkus ar vieglo hibrīda sistēmu, lai sasniegtu maksimālo jaudu 219 kW/298 ZS un maksimālo griezes momentu 670 Nm (494 ZS). Tas ļauj gan jaunajam BMW X5, gan jaunajam BMW X6 uzņemt ātrumu no 0 līdz 100 km/h 6,1 sekundē.

 

Jaunajam BMW X5 modelim būs pieejama jaunākās paaudzes plug-in hibrīdsistēmas versija. Salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes modeli, jaunais sešu cilindru rindu benzīna dzinējs kopā ar elektromotoru attīstīta par 70 kW/96 ZS lielāku jaudu, sasniedzot 360 kW/490 ZS, un kombinēto griezes momentu par 100 Nm (74 ZS), sasniedzot 700 Nm (516 ZS). BMW X5 xDrive50e spēj uzņemt ātrumu no 0 km/h līdz 100 km/h 4,8 sekundēs. Izmantojamās enerģijas daudzums, ko nodrošina zem virsbūves daļas integrētais augstsprieguma akumulators, ir palielināts līdz 25,7 kWh, kas ir gandrīz par 25 % vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi. Savukārt jaunais kombinētais uzlādes bloks nodrošina maksimālo maiņstrāvas uzlādes ātrumu līdz 7,4 kW un 94-110 km nobraukumu WLTP ciklā.

Plāni priekšējie lukturi un izgaismots BMW elipsveida režģis

BMW X5 jaunajiem priekšējiem lukturiem tagad ir par 35 milimetriem šaurākas kontūras, un to bultas formas dienas gaismas elementi ir vērsti uz āru, kas kalpo arī kā pagrieziena rādītāji. Papildaprīkojuma sarakstā ir iekļauti Matrix LED lukturi ar adaptīvo vadību un BMW Selective Beam neapžilbinošās tālās gaismas, kā arī M Shadowline lukturi. BMW elipsveida Iconic Glow tagad tiek piedāvāts kā papildaprīkojums jaunā BMW X5 sešcilindru versijām, un tā virsbūves apgaismojums rada īpaši pievilcīgu un zīmolam raksturīgu izskatu. 

 

Savukārt jaunā BMW X6 dinamiskais raksturs ir vēl vairāk izcelts ar standarta aprīkojumā iekļauto M Sporta pakotni. Galvenā loma šeit ir astoņstūra formas virsbūves daļai zem BMW elipsveida režģa, kam pievienotas izteiksmīgas sānu atveres, un, kas atsvaidzina modeļa kopējo izskatu ar melnu virsmas krāsojumu. M Sporta pakotnē ietilpst arī M specifiskie sānu sliekšņi un M spīdīgā Shadowline apdare. Automobiļa aizmugurējam priekšējam spārnam ir ieliktnis Dark Shadow krāsā, savukārt jaunajām izplūdes caurules apdares detaļām ir trapecveida forma.

 

Visi modeļu varianti tagad ir pieejami ar M Pro sporta pakotni. Jaunā M Marina Bay Blue metāliskais tonis (BMW X5 M60i xDrive) un M Isle of Man Green metāliskais tonis (BMW X6 M60i xDrive) virsbūves krāsojuma apdarēm ir pieejami tikai papildaprīkojumā. Toties standarta aprikojumā ietilpst 19 collu vieglmetāla sakausējuma diski jaunajam BMW X5, un 20 collu riteņu diski jaunajam BMW X6 un 21 collu riteņu diski katra modeļa augstākajām versijām. Kā papildaprīkojumu var pasūtīt līdz pat 22 collu vieglmetāla diskus.

BMW X5 un BMW X6 modeļu varianti tagad ir pieejami ar M Pro sporta pakotni
Jaunā BMW X5 un BMW X6 uzlabotas standarta priekšējās sadursmes brīdinājuma sistēmas iespējas

Jaunas iespējas automatizētai braukšanai un automobiļa novietošanai

Jaunā BMW X5 un jaunā BMW X6 atjauninājumos ietilpst uzlabotas standarta priekšējās sadursmes brīdinājuma sistēmas iespējas, kas tagad var samazināt arī sadursmes risku ar velosipēdistiem, gājējiem vai pretimbraucošiem transportlīdzekļu vadītājiem. Papildus atpakaļgaitas asistentam, stāvvietas asistents tagad ietver arī izbraukšanas uzraudzības un piekabes asistenta funkcijas. Savukārt jaunais, papildus aprīkojumā pieejamais stāvvietas asistents Professional ļauj automatizēti iebraukt un izbraukt no stāvvietas, kā arī veikt manevrus līdz pat 200 metru garumā, izmantojot viedtālruni ar lietotni My BMW App.

Jaunākās paaudzes BMW iDrive tehnoloģija, kas balstīta uz BMW Operating System 8, BMW X5 un BMW X6 piedāvā gan BMW izliekto ekrānu, gan virkni jaunu digitālo pakalpojumu. Standarta BMW Live Cockpit Plus ietver arī mākoņdatos balstītu navigācijas sistēmu BMW Maps. Papildaprīkojumā pieejamā BMW Digital Key Plus ļauj klientiem bloķēt un atbloķēt savu jaunos modeļus, izmantojot drošības uzlaboto ultraplatjoslas (UWB) radio tehnoloģiju, ar iOS vai Android operētājsistēmas tālruņiem.

 

Latvijā BMW X5 būs pieejams par ieteicamo mazumtirdzniecības cenu sākot no 82 060 eiro, savukārt BMW X6 – 87 060 eiro.

BMW X5 un BMW X6 piedāvā virkni ar jauniem digitāliem pakalpojumiem.
Image to show when loading process