JAUNĀ BMW 8. SĒRIJA – Standarta komplektācija ar M pakotni

Jaunākā BMW 8. sērija piedāvā trīs automašīnas, no kurām katra ir sporta un luksusa klases sniegtās greznības apvienojums. BMW 8. sērijas Coupé iemieso klasisko sporta automašīnu divdurvju virsbūves formu, toties BMW 8. sērijas Cabrio apvieno sportisko veiktspēju ar nolaižamā jumta funkciju. Sēriju noslēdz BMW 8. sērijas Gran Coupé, kas sniedz gan adrenalīnu raisošu ātrumu, gan augstu salona komfortu, tādējādi būdams piemērots arī tālākiem braucieniem. 

Ir vairākas iespējas individuālai BMW 8. sērijas veiktspējas baudīšanai – ne tikai automašīnas modeļu daudzveidības, bet arī piedziņas tehnoloģiju dēļ. Katrai sērijas automašīnai ir pieejami trīs dzinēji. Piedāvājuma klāsta augšgalā ir BMW M850i xDrive Coupé, BMW M850i xDrive Cabrio un BMW M850i xDrive Gran Coupé, kas nodrošina 4,4 litru, 390 kW/530 ZS V8 dzinēja jaudu ar pilnpiedziņu.

3 litru benzīna dzinējs BMW 840i xDrive Coupé un BMW 840i xDrive Gran Coupé modeļos piedziņas griezes momentu pārnes uz visiem četriem riteņiem, taču 245 kW/333 ZS dzinēju var izmantot, kombinējot klasisko pakaļējo piedziņu ar BMW 840i Coupé un BMW 840i Gran Coupé modeļiem.

BMW 840d xDrive Coupé un BMW 840d xDrive Gran Coupé 3 litru dīzeļdzinēja maksimālā jauda ir 250 kW/340 ZS, kuras turbodīzeļdzinēja spontāno jaudas padevi, degvielas patēriņu un emisiju reakciju papildus optimizē 48 voltu hibrīdtehnoloģija.

BMW 8. sērijas baudīšana
BMW 8. sērijas virsbūve un plašā riteņu distance

BMW 8. sērijas modeļu zemo siluetu rotā dinamiskas līnijas, ko papildina izliekta jumta daļa un plaša riteņu distance, liecinot par automašīnu dinamisko braukšanas potenciālu. Kabrioleta modelim cieši pieguļ mīksts nolaižamais jumts, kuru var atvērt vai aizvērt automātiski 15 sekunžu laikā.

Visi 8. sērijas modeļi standarta komplektācijā ir aprīkoti ar M sporta pakotni, kā rezultātā tiem ir aerodinamiski optimizēti virsbūves elementi, kā arī apakšējās gaisa ieplūdes atveres priekšpusē tagad ir strukturētas ar horizontālām statnēm. Vēl sportiskāku izskatu piešķir 19 collu M vieglmetāla diski un standarta aprīkojumā iekļautā M sporta bremžu sistēma ar zilas krāsas suportiem.

M ādas stūres rats ar daudzfunkcionālām pogām un pārnesumu pārslēgšanas lāpstiņām manuālai 8 pakāpju Steptronic Sport pārnesumkārbas pārslēgšanai tagad ir iekļauts visu jauno BMW 8. sērijas modeļu standarta aprīkojumā. Jaunā BMW 8. sērijas automašīnu standarta aprīkojumā ietilpst BMW Live Cockpit Professional, kas ietver divus augstas izšķirtspējas skārienjutīgos 12,3 collu ekrānus – instrumentu paneli, kas novietots aiz stūres rata, un vadības paneli, kas novietots priekšējā paneļa vidū, nodalot vadītāja pusi no pasažiera.

BMW 8. sērijas kupejā un kabrioletā ir divi aizmugurējie sēdekļi, toties Gran Coupé modelī – četri. Gran Coupé aizmugurē sēdošajiem pasažieriem ir ne tikai īpaši daudz vietas kājām, bet arī trešais sēdeklis, ko var izmantot īsos braucienos un kurā ir pilnvērtīga drošības jostu sistēma. Tas nozīmē, ka šī četru durvju sporta automašīna faktiski ir veidota ar piecām sēdvietām. BMW 8. sērijas modeļu standarta aprīkojumā tagad ietilpst arī četru zonu automātiskā gaisa kondicionēšanas sistēma ar atsevišķu temperatūras un gaisa plūsmas regulēšanu aizmugurē.

BMW 8. sērijas salons
Jaunie BMW M8 modeļi ir pieejami trīs virsbūves versijās

Jaunie BMW M8 modeļi ir pieejami trīs virsbūves versijās – BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabriolet un BMW M8 Competition Gran Coupé. Automašīnas būs pieejamas astoņās dažādās krāsās ar iespēju individualizēt izskatu ar M Shadow Line moldingiem, kas pirmo reizi ir pieejami augstas klases sporta automašīnām. Jauno modeļu šasijas tehnoloģija ietver elektroniski vadāmus amortizatorus un elektromehānisku M Servotronic stūres sistēmu, kā arī integrētu bremžu sistēmu, kas ļauj braucējam izvēlēties starp komfortablu un sportisku pedāļa pretestību. Kā alternatīva standarta M bremžu sistēmai ir pieejama arī M karbonkeramikas bremžu sistēma.

To galvenā kopīgā iezīme ir piedziņas un šasijas tehnoloģija, kas izstrādāta īpaši individuālai braukšanas pieredzei. Jaudu nodrošina V8 dzinējs ar M TwinPower Turbo tehnoloģiju, spējot attīstīt līdz pat  460 kW/625 ZS lielu jaudu un 750 Nm griezes momentu. Pateicoties tipiskajam M ātrgaitas raksturam, motors plašā slodzes diapazonā attīsta augstu piedziņas griezes momentu, ko 8 pakāpju M Steptronic transmisijas optimāli novada uz ceļa ar Drivelogic un M xDrive pilnpiedziņas sistēmas palīdzību. To precīza koordinācija ļauj uzņemt ātrumu līdz 100 km/h tikai 3,2 sekundēs ar BMW M8 Competition Coupé un BMW M8 Competition Gran Coupé vai 3,3 sekundēs ar BMW M8 Competition Cabriolet.

 

Latvijā BMW 8. sērija un M8 jaunākie modeļi būs pieejami iepriekšpārdošanā no aprīļa.

Image to show when loading process