Jaunais BMW X2 un pirmais, pilnībā elektriskais BMW iX2

 

Šī gada oktobrī prezentēts jaunās paaudzes BMW X2 un elektriskais BMW iX2, kas izceļas ar vēl lielāku un izteiksmīgāku virsbūves siluetu. Šis jaunais modeļu klāsts atspoguļo BMW zīmola centienus nodrošināt ilgtspējīgu attīstību un elektromobilitātes pieaugumu automobiļu industrijā, saglabājot premium klases komfortu un sporta raksturu.

Jaunā BMW X2 modeļa progresīvais raksturs izpaužas ne tikai automobiļa eksterjerā, bet arī plašajā autovadītāja asistentu sistēmu klāstā, kas nodrošina automatizētu braukšanu un inovatīvus digitālos risinājumus. Šie progresīvie risinājumi raksturo arī jauno un pilnībā elektrisko BMW iX2 xDrive30 automobili, kas tirgū nonāks jau 2024. gada martā. Nākamā gada martā interesenti tāpat tiks iepazīstināti arī ar jaunu benzīna un dīzeļdzinēja modeli, bet vasarā modeļu klāstu papildinās vēl viens pilnībā elektrisks automobilis.  

Autentisks Sports Activity Coupé ar dinamiskām līnijām un pārliecinošu izskatu

Jaunajam BMW X2 ir raksturīgs, vizuāli izteiksmīgs dizains, padarot to atpazīstamu kā Sports Activity Coupé (SAC) koncepta automobili. Salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi, jaunais modelis ir ievērojami pieaudzis apjomā – garumā par 194 mm, sasniedzot 4554 mm, platumā par 21 milimetru, sasniedzot 1845 milimetrus, savukārt augstumā par 64 milimetriem, sasniedzot 1590 milimetrus, tādējādi piedāvājot vairāk vietas salonā un ērtības braukšanas laikā gan autovadītājam, gan pasažieriem. Turpretī paplašinātās riteņu arkas un sliekšņi sniedz ne tikai lielāku plašumu automobiļa salonā, bet arī bagāžas nodalījumā. 

Jaunā BMW X2 eksterjers iezīmē jaunākās BMW dizaina vadlīnijas, kas ietver BMW  Iconic Glow elipsveida režģa apgaismojumu un LED lukturus. Nepārtrauktā jumta līnijas līkne veido BMW Sports Activity Coupé (SAC) koncepta automobilim raksturīgo kupejas siluetu. M Sērijai raksturīgā M Sport izplūdes sistēma nodrošina ne tikai sportisko izskatu, bet arī izteiksmīgo skaņu. M Sport pakotne ir pieejama visiem modeļu variantiem, tostarp jaunajam BMW iX2. 

BMW X2 salonu papildina izliektais vadības ekrāns, roku balsts ar integrētu vadības paneli, kā arī priekšpusē izvietotā universālā viedtālruņa bezvadu uzlādes stacija.

Dinamiskais BMW X2 M35i un Elektriskais BMW iX2

BMW X2 M35i xDrive 2,0 litru V4 dzinēja maksimālā jauda ir 221 kW/300 ZS, kas ļauj automobilim sasniegt ātrumu no 0 līdz 100 km/h 5,4 sekundēs. Šī modeļa adaptīvā M piekare uzlabo ne tikai veiklību, bet arī komfortu braukšanas laikā. 

Jauno Sports Activity Coupé (SAC) modeļu klāstā ietilpst arī pilnībā elektriskais BMW iX2 xDrive30, kura elektromotors darbina aizmugurējos riteņus un ģenerē maksimālo jaudu līdz pat 230 kW/313 ZS. BMW iX2 spēj ieskrieties no 0 līdz 100 km/h 5,6 sekundēs, sasniedzot maksimālo ātrumu 180 km/h. Šī modeļa 64,8 kWh iespaidīgais akumulators ļauj automobilim nobraukt 417 - 449 km.

Mūsdienīgas palīgsistēmas lielākam komfortam un drošībai

Šo modeļu pieejamo autovadītāja palīgsistēmu un digitālo tehnoloģiju skaits ir ievērojami palielinājies salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli. Jaunajā BMW X2 esošās standarta un papildaprīkojumā pieejamās automātiskās braukšanas un stāvēšanas palīgsistēmas palielina komfortu un drošību gan ikdienas braukšanā, gan garākos braucienos. Standarta aprīkojumā ietilpst jaunākā frontālās sadursmes brīdinājuma sistēmas versija, kruīza kontrole ar bremzēšanas funkciju, informācija par ātruma ierobežojumiem un joslu uzraudzības sistēma ar atgriešanos joslā. Tāpat arī šajā klāstā ir parkošanās palīgsistēma, ieskaitot atpakaļgaitas kameru un atpakaļgaitas asistentu.

Papildaprīkojuma klāstā ietilpst stūrēšanas un joslu kontroles asistents, aktīvā kruīza kontrole ar Stop & Go funkciju, aktīvā navigācija, izbraukšanas brīdinājuma funkcija un BMW Head-Up ekrāns. Tāpat ir ierīkota arī apkārtskata sistēma, kas ietver skatu no augšas, attālo 3D skatu, brauciena ierakstītāja un tālvadības zādzību reģistratora funkcijas. Esošās palīgsistēmas var uzlabot, izmantojot My BMW App, kas ļauj arī pievienot jaunas funkcijas.

Latvijā jauno BMW X2 M35i xDrive būs iespējams iegādāties (2023.gada martā) par ieteicamo mazumtirdzniecības cenu sākot no 51 014 eiro, bet BMW iX2 xDrive30 (2023.gada vasarā) sākot no 60 400 eiro. 

Image to show when loading process