Dinamiskāks nekā jebkad agrāk, ar daudzām digitālām inovācijām un pirmo reizi ar pilnībā elektrisko piedziņu – tāds būs jaunās paaudzes BMW 5. sērijas Sedan, kas tirgū nonāks šī gada oktobrī. 

BMW i5 versija kā pasaulē veiksmīgākais biznesa sedans ieņems vadošo pozīciju ceļā uz ilgtspējīgu mobilitāti Premium auto segmentā. Modeļa astotā paaudze visā pasaulē tiks piedāvāta gan ar pilnībā elektrisko piedziņu, gan, atkarībā no tirgus reģiona, kā plug-in hibrīds, kā arī ar ļoti efektīviem benzīna un dīzeļdzinējiem, tostarp 48 V vieglo hibrīda sistēmu. Eiropas tirgū sākotnēji būs pieejami četrcilindru BMW 520i Sedan un BMW 520d xDrive Sedan modeļi, taču vēlāk – modeļa versijas ar jaunākās paaudzes plug-in hibrīda piedziņu, pilnīgi jaunu dīzeļa sešcilindru dzinēju, kā arī pirmais BMW i5 ar elektrisko piedziņu.

BMW i5 elektriskā piedziņa
BMW i5 virsbūve un dizains

Jauns un sportiski elegants virsbūves dizains

Salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi, jaunais modelis ir pieaudzis apjomā – garums ir palielināts par 97 mm, sasniedzot 5060 mm, platums par 32 mm, sasniedzot 1900 mm, savukārt augstums par 36 mm, sasniedzot 1515 mm. BMW 5. sērijas Sedan priekšējo skatu izceļ inovatīvi dubultie priekšējie lukturi un BMW elipsveida režģis. Gandrīz vertikāli izvietotie LED elementi kalpo kā pagrieziena rādītāji un dienas gaitas gaismas. Savukārt uz priekšu izvirzītam BMW elipsveida režģim ir plats ietvars ar papildu BMW Iconic Glow kontūru apgaismojumu. Modeļa sportisko koptēlu izceļ skaidras sānu reljefa līnijas, melnie sliekšņi un vienā līmenī ar virsbūvi esošie durvju rokturi.

Patīkami ikdienas braucieni un komfortabla ceļošana, pateicoties inovatīvam interjeram

Jaunais BMW 5. sērijas Sedan piemērots gan ikdienas satiksmei, gan tālākiem ceļojumiem. Uzlabotā interjera atmosfēru raksturo plašs salons, funkcionāls izkārtojums, lieliska skaņas izolācija, kvalitatīvi un smalki izstrādāti apdares materiāli un mūsdienīgi digitālie risinājumi.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi, jaunajā modelī daudzas kontroles pogas tika digitalizētas, tādējādi ievērojami samazinot dažādu slēdžu daudzumu. Pilnībā digitālā ekrāna sistēma ietver 12,3 collu informācijas ekrānu un 14,9 collu kontroles ekrānu. Arī stūres rats piedzīvojis izmaiņas – tas kļuvis plakanāks apakšējā daļā un ar haptisko atgriezenisko saiti uz kontroles paneļa. Vēl viens jauns elements ir papildu BMW interaktīvā josla – izgaismotais funkcionālais bloks ar skārienjutīgiem vadības paneļiem visā instrumentu paneļa platumā.

Jaunais BMW 5. sērijas Sedan ir pirmais BMW modelis, kura salona standarta aprīkojumā ir ekoloģiski materiāli, tajā skaitā sēdekļu virsmas, instrumentu un durvju paneļi, kā arī stūre.

BMW i5 interjers
Elektriskais BMW i5  piedāvāts divos variantos

Pilnībā elektriskais BMW i5 tiek laists klajā divos variantos

Elektroauto cienītājiem viens no variantiem ir BMW i5 M60 xDrive, kas spēj nodrošināt līdz pat 442 kW/601 ZS piedziņas jaudu apvienojumā ar M veiktspēju un griezes momentu līdz 820 Nm, kad ir aktivizēta M Sport Boost vai M Launch Control funkcija. Automobilis spēj paātrināties no 0 līdz 100 km/h 3,8 sekundēs, un tā maksimālais ātrums ir elektriski ierobežots līdz 230 km/h.

Otrs 5. sērijas elektroauto variants ir BMW i5 eDrive40, kura elektromotors darbina aizmugurējos riteņus un ģenerē maksimālo jaudu līdz pat 250 kW/340 ZS ar maksimālo griezes momentu līdz 430 Nm ar M Sport Boost vai M Launch Control funkciju. BMW i5 eDrive40 no 0 līdz 100 km/h paātrinās 6,0 sekundēs, un tā maksimālais ātrums ir 193 km/h.

Papildus efektīvajiem elektromotoriem ievērojamu nobraukumu palīdz nodrošināt arī jaunākā adaptīvā rekuperācijas versija un inteliģenta siltumsūkņa tehnoloģija, kas uztur izvēlēto salona temperatūru. Saskaņā ar WLTP ciklu, BMW i5 M60 xDrive gadījumā maksimālais nobraukums ir robežās no 455 līdz 516 km, taču BMW i5 eDrive40 gadījumā – no 497 līdz 582 km. Turklāt ar MAX RANGE funkciju, ja nepieciešams, nobraukumu var palielināt līdz pat 25 %, ierobežojot jaudu un ātrumu un deaktivizējot komforta funkcijas.

Automatizēta braukšanas pieredze un jaunas digitālās iespējas

Jaunajam 5. sērijas Sedan modelim ir ievērojami paplašināts pieejamo sistēmu klāsts daļēji automatizētai braukšanai un novietošanai autostāvvietā, piemēram, Driving Assistant Professional, tostarp stūrēšanas un joslas kontroles palīgsistēma un distances kontrole ar Stop & Go funkciju.

BMW 5. sērijas Sedan uzlabotā BMW iDrive ekrāna un vadības sistēma ar QuickSelect balstīta uz BMW iDrive 8.5 operētājsistēmu, un tai ir pārveidots sākuma ekrāns ar vertikāli izkārtotām funkciju ikonām vadītāja pusē.

Latvijā BMW 5. sērijas Sedan rūpnīcas pasūtījumu pieņemšana iespējama jau šobrīd. BMW 520d xDrive iespējams pasūtīt par standarta komplektācijas ieteicamo mazumtirdzniecības cenu, sākot no 64 390 eiro, BMW i5 eDrive40 – 75 600 eiro, BMW i5 M60 xDrive – 103 000 eiro.

BMW i5 salons
Image to show when loading process